Informacja Administratora

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz.
Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.“
Dzieci przy stole oglądają doświadczenie z deszczem

Zapraszamy do naszego przedszkola. Gwarantujemy  ciepłą, miłą atmosferę, wykwalifikowaną kadrę pełną pomysłów i zaangażowania, jasne przestronne sale zajęć pełne kolorowych zabawek i ciekawych pomocy edukacyjnych.

Wokół budynku roztacza się duży zielony ogród wyposażony w ekologiczną ścieżkę edukacyjną oraz zabawki ogrodowe. W naszym przedszkolu dbamy o wszechstronny, harmonijny rozwój dziecka, podążając za jego potrzebami, zainteresowaniami i możliwościami.

Oferujemy pyszne posiłki z własnej kuchni (śniadanie z owocem, dwudaniowy obiad, podwieczorek). Przedszkole prowadzi w bieżącym roku szkolnym dla wszystkich dzieci zajęcia dydaktyczne finansowane z budżetu gminy: zajęcia umuzykalniające i kształtujące prawidłową sylwetkę. Organizowane są też inne zajęcia finansowane z budżetu Rady Rodziców, np. koncerty, teatry, warsztaty twórcze.

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i zaufanie.

Przedszkole nawiązało współpracę z fundacją studencką "Młodzi Młodym" Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wspomóc nasze przedszkole do przekazania 1 % podatku na doposażenie placówki w pomoce dydaktyczne i zabawki.
wizytówka z numerem KRS

wizytówka z numerem KRS duga strona

Nr KRS 0000270261 z dopiskiem na cel szczegółowy:
PM148 W ŁODZI 4732

O naszym przedszkolu.

Przedszkole Miejskie Nr 148 powstało w 1974. Wieloletnią tradycją przedszkola jest organizowanie imprez okolicznościowych z udziałem członków rodzin, wystaw i wernisaży prac dzieci, spotkań  z ciekawymi ludźmi różnych zawodów oraz wycieczek krajoznawczo-przyrodniczych. Dzieci jeżdżą do teatrów, kin, i innych.
Na terenie przedszkola odbywają się spektakle teatralne wystawiane przez teatry wędrowne oraz cykliczne koncerty. Współpracujemy z okolicznymi Przedszkolami Nr 30 (z którym tworzymy zespół przedszkoli) i 139, Szkołami Podstawowymi Nr 48 i 116 oraz Domem Kultury RELAX i LUTNIA.
Przedszkole od lat uczestniczy w różnych akcjach charytatywnych na rzecz ludzi i zwierząt oraz akcjach promujących ekologię. Przedszkole mieści się w wolnostojącym, jednopiętrowym budynku otoczonym dużym zielonym ogrodem, który sprzyja wielokierunkowej aktywności dzieci.
Z założeń organizacyjnych Przedszkole Nr 148 jest placówką czterooddziałową. Jednak ze względu na potrzeby środowiska od kilkunastu lat w sali zabaw ruchowych utworzony jest dodatkowy piąty oddział.

Każdy oddział liczy 25 dzieci w takim samym lub zbliżonym wieku. Oddziałem opiekują się dwie nauczycielki, w grupie najmłodszej (trzylatki) dodatkowo zatrudniona jest pomoc nauczyciela. Dzieci z grupy I leżakują.

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku, od godziny 6:00 do 17:00 z wyjątkiem ustawowych dni wolnych od pracy.

Rok szkolny trwa od września do czerwca.

Współpracujemy z:
  • Rejonową Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną Nr 1
  • Miejską Biblioteka Publiczną im. Stanisława Czernika
  • Domem Kultury ,,RELAX''
  • Szkołą Podstawową Nr 48
  • Szkołą Podstawową Nr 116
  • Przedszkolem Miejskim nr 139
  • Przedszkolem Miejskim Nr 48
  • Ogródkiem Jordanowskim (Filia nr 1 Centrum Zajęć Przedszkolnych Nr 1 w Łodzi)

Statut Przedszkola Miejskiego nr 148 w Zespole Przedszkoli Miejskich nr 4

Statut PM 148 w ZPM 4 w Łodzi